Марихуаната за развлечение ще е легална в още два американски щата.
Гласоподавателите в Мериленд и Мисури одобриха легализацията, докато в други три щата - Арканзас, Северна и Южна Дакота, отхвърлиха предложението.
По този начин Мериленд и Мисури се присъединиха към 19-те щата и Окръг Колумбия, легализирали до този момент употребата на канабис за развлечение.

В Мериленд ще е разрешено притежанието на 42.5 грама марихуана или отглеждането на две растения, считано от 1 юли 2023 г.
В Мисури ще може да се притежава до 85 грама марихуана и да се отглеждат по шест растения у дома.
Главният изпълнителен директор на компанията за продажба на марихуана Greenlight Джо Мюлер каза пред CNBC, че очаква Мисури да се превърне в пазар за 800 млн. долара – 1 млрд. долара годишно.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Климатик във всички влакове: Атина модернизира метрото с европейско финансиране
преди 16 минСлед години застой: Държавата подготвя нова визия за развитието на Витоша
преди 38 минНаем от 900 евро: София сред най-евтините европейски столици за наематели
преди 53 минНова инвестиция в Разград: „Техноматикс“ изгражда модерна база, открива 50 работни места
преди 1 часНаследник на Ray-Ban иска с 10 млрд. евро да изкупи дяловете на семейството си
преди 1 часJust Asia отвори първи магазин в Kaufland в София
преди 1 часПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgРодители, до края на юни можете да смените личния лекар - каква е процедурата и какво трябва да знаете
9meseca.bg