Месечното възнаграждение на учителите може да се увеличи с 15% от 1 март тази година.
За това са се разбрали синдикатът "Образование" към КТ "Подкрепа" и министърът на образованието Красимир Вълчев по време на Отраслов съвет в Министерството на образованието.
Министър Вълчев е обяснил трудната ситуация с бюджета и намаляването на разходите от Министерството на финансите.
Повече вижте на darik.bg
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Още по темата
- Над 130 000 държавни служители може да получат с до 26 евро по-малко от заплатите си
- Евростат: България е сред страните с най-висок ръст на разходите за труд в ЕС
- Пазарът на труда в ерата на AI: PwC прогнозира ръст на „човешките“ умения
- Най-богатите програмисти в България обедняха с близо 3000 евро на месец
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Амасия: Древният град на османските принцове, който днес чупи рекорди с реколтата си от череши
преди 1 часЦените на петрола падат след напредък в преговорите между САЩ и Иран
преди 1 часДо 50 евро за вход във Венеция: Градът затяга мерките срещу свръхтуризма
преди 1 часИнвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе
преди 2 часаRosey’s Mark: Как две сестри превърнаха българската роза в успешен бизнес и нова кулинарна тенденция?
21.06.2026"Можем да отпечатаме толкова тапети, че да залеем цяла София"
21.06.2026Прочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgЧестито лято! Ето как да се подготвим за летния сезон с малко дете
9meseca.bg