Месечното възнаграждение на учителите може да се увеличи с 15% от 1 март тази година.
За това са се разбрали синдикатът "Образование" към КТ "Подкрепа" и министърът на образованието Красимир Вълчев по време на Отраслов съвет в Министерството на образованието.
Министър Вълчев е обяснил трудната ситуация с бюджета и намаляването на разходите от Министерството на финансите.
Повече вижте на darik.bg
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Още по темата
- Над 130 000 държавни служители може да получат с до 26 евро по-малко от заплатите си
- Евростат: България е сред страните с най-висок ръст на разходите за труд в ЕС
- Пазарът на труда в ерата на AI: PwC прогнозира ръст на „човешките“ умения
- Най-богатите програмисти в България обедняха с близо 3000 евро на месец
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Bansko Nomad Fest 2026 събра над 1000 дигитални номади от 50 държави
преди 43 минВасилена Чолакова, Trusti: Средната „Гражданска отговорност“ у нас вече струва около 160 евро
преди 56 минРабота от вкъщи в ЕС: България е на дъното на класацията
преди 1 часРадостина Танева, Холц и Марица Полимер: Рециклирането вече не е избор, а задължение за конкурентоспособния бизнес
преди 1 часНю Йорк остава №1, но Азия доминира: Къде живеят милиардерите през 2026 г.
преди 2 часаКак се ражда фрапето и колко струва днес в родния му град Солун?
преди 2 часаПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bg