
Starbucks отменя политика, която позволяваше на всеки да се мотае в кафенетата й или да използва тоалетните, без преди това да прави покупка.
Новите правила са част от усилията за подобряване на изживяването в обектите на веригата и възпиране на притока на бездомници и неплащащи клиенти, използващи Starbucks единствено за подслон и достъп до тоалетна.
Новият кодекс на поведение, обявен в понеделник, е част от стратегията на главния изпълнителен директор Брайън Никол да привлече обратно клиентите, да увеличи спадащите продажби и да подобри отношенията с работещите. Той ще се прилага във всички обекти в Северна Америка и ще бъде изложен на видно място на вратите на заведенията.
Промените са „практическа стъпка, която ни помага да дадем приоритет на нашите плащащи клиенти, които искат да седнат и да се насладят на нашите кафенета или трябва да използват тоалетната по време на посещението си“, каза говорител на Starbucks за CNN.
„Като задаваме ясни очаквания за поведение и използване на нашите пространства, можем да създадем по-добра среда за всички.“
Други промени включват забрани за дискриминация, консумация на алкохол в близост до обектите, използване на вейпове и други. Служителите ще преминат обучение по новата политика.
Starbucks се опитва да задържи клиентите в заведенията си, вместо да поръчват напитките си за вкъщи, като предоставя бонуси за поръчки на място. От 27 януари всички клиенти могат да получат едно безплатно горещо или студено кафе, сервирано в керамични чаши или такива за многократна употреба. Преди това бонусът се прилагаше само за членове на програмата за лоялност на Starbucks.

Обществени тоалетни
Ходът на Starbucks е сериозна промяна на политиката за свободен достъп до тоалетните в обектите й за широката общественост.
Той идва в момент, в който много градове в САЩ нямат адекватен обществен достъп до тоалетни. Това остави частни компании, като Starbucks, McDonald's и други вериги, да запълнят празнината.
Отварянето на кафенетата и тоалетните им за широката публика помогна на Starbucks да се определи като „трето място“ между работата и дома и да доведе потенциални нови клиенти. Политиката обаче създаде предизвикателства както за служителите, така и за клиентите.
Тя стартира през 2018 г., след като двама чернокожи бяха арестувани в кафене във Филаделфия, докато чакаха приятел. Един от мъжете каза, че е поискал да използва тоалетната, малко след като е влязъл и му е казано, че е само за клиенти, които плащат.
Инцидентът беше заснет от камера и се превърна в PR катастрофа за Starbucks.
През 2022 г. бившият главен изпълнителен директор на веригата Хауърд Шулц посочи, че компанията може да не е в състояние да държи тоалетните отворени за всички, обвинявайки за това нарастващия проблем с психичното здраве, който представлява заплаха за персонала и клиентите.
Същата година Starbucks затвори повече от дузина локации, позовавайки се на опасения за безопасността.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Инфлацията в Швейцария падна до 0% през април
05.05.2025Финансов колапс заплашва Ватикана: Новият папа ще трябва да се справи с икономическите дупки
05.05.2025Затворите в България с едно от най-ниските нива на заетост в ЕС
05.05.2025Възходът и падението на Skype: Историята как се стигна до последното обаждане на 5 май
05.05.2025Туристическият сектор на Гърция търси трескаво служители преди разгара на сезона
05.05.2025ЕС предлaга забрана на вноса на руски газ до края на 2027 г.?
05.05.2025Прочети още
Най-голямото шоу на Гага: 2,1 милиона фенове слушаха певицата безплатно на Копакабана
darik.bgМинистърът на образованието увери, че предметът по религия ще бъде напълно светски
darik.bg„Алтернатива за Германия“ обжалва обявяването си за екстремистка организация
darik.bgМилан със светкавичен обрат срещу Дженоа
dsport.bgПореден български клуб получи забрана за трансфери от ФИФА
dsport.bgКризата на раждаемостта в Европа: Ръст на ин витро с донорски яйцеклетки и алтернативни методи за зачеване
9meseca.bg