
Starbucks беше в упадък - със свиващи се продажби, на фона на промяна, която го превърна от традиционно кафене в онлайн магазин за кафе, от който хората просто взимат от бара направените дистанционно поръчки.
Новият главен изпълнителен директор има план да поправи всичко това. И той започва с удобни столове.
На втория си ден като шеф на Starbucks Брайън Никол казва в писмо до служители и клиенти, че иска да върне веригата към корените й на „обществено кафене“ - с удобни столове, дизайн и ясно разграничение между услугите за „за тук“ и „за вкъщи“.
„Има споделено усещане, че сме се отдалечили от нашата същност“, посочва той. „Ние се ангажираме да подобрим изживяването в магазина – като гарантираме, че нашите пространства отразяват гледките, миризмите и звуците, които определят Starbucks.“

Никол се смята за господин Fix-It (от английски, господин Поправи го) в ресторантьорската индустрия, след като направи промени в Chipotle и Taco Bell.
Той ще бъде четвъртият главен изпълнителен директор на Starbucks за две години, поемайки кормилото на фона на спад в бизнеса и натиск от служители и инвеститори, припомня CNN.
Продажбите на Starbucks падат в две поредни тримесечия. Някои клиенти изразиха разочарование от високите цени, бавещите се поръчки в приложението и ограничените възможности за храна.
Компанията, исторически считана за прогресивен работодател, е жертва на вълна от синдикални протести, произтичащи от разочарованието от условията на труд, заплащането и придобивките.
Starbucks преминава от обикновена компания към онлайн бизнес. Мобилните приложения и поръчките от автомобила съставляват повече от 70% от продажбите на веригата в приблизително 9500-те управлявани от компанията обекти в Съединените щати.
Никол посочва в писмото си, че през последните седмици е посещавал магазини и е разговарял със служители и клиенти. Той признава, че в някои обекти, особено в Съединените щати, „менютата изглеждат непосилни, продуктът е непоследователен, а чакането твърде дълго“.
Според новия директор, Starbucks ще се съсредоточи върху „овластяването“ на баристите, гарантирайки, че имат „инструменти и време за изработване на страхотни напитки“. Според служители, мобилните поръчки се трупат и претоварват обектите, подлагайки работниците на напрежение.

Никол, който живее в Нюпорт Бийч в Калифорния, привлече внимание, защото не се премести за постоянно в офисите на Starbucks в Сиатъл и използва корпоративен самолет, за да пътува между дома си и работното си място.
Според компанията, той ще прекарва време в обектите, в централата в Сиатъл и със служители на Starbucks по целия свят.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Инфлацията в Швейцария падна до 0% през април
преди 8 часаФинансов колапс заплашва Ватикана: Новият папа ще трябва да се справи с икономическите дупки
преди 9 часаЗатворите в България с едно от най-ниските нива на заетост в ЕС
преди 9 часаВъзходът и падението на Skype: Историята как се стигна до последното обаждане на 5 май
преди 9 часаТуристическият сектор на Гърция търси трескаво служители преди разгара на сезона
преди 10 часаЕС предлaга забрана на вноса на руски газ до края на 2027 г.?
преди 11 часаПрочети още
Най-голямото шоу на Гага: 2,1 милиона фенове слушаха певицата безплатно на Копакабана
darik.bgМинистърът на образованието увери, че предметът по религия ще бъде напълно светски
darik.bg„Алтернатива за Германия“ обжалва обявяването си за екстремистка организация
darik.bgПореден български клуб получи забрана за трансфери от ФИФА
dsport.bgКоментарно студио: Левски взе точка в Разград, ЦСКА разби Берое
dsport.bgКризата на раждаемостта в Европа: Ръст на ин витро с донорски яйцеклетки и алтернативни методи за зачеване
9meseca.bg