Започва реставрацията на приемното здание на жп гарата в Нова Загора, като това е втори етап от проекта за реконструкция на гаровия комплекс в града.
В рамките на договора, подписан вчера, влизат:
- дейности по конструктивни и реставрационни работи,
- модернизация на първи перон,
- вертикална планировка,
- паркинг,
- озеленяване и благоустройство,
- внедряване на енергийно ефективни системи.

Дейностите са на обща стойност 5 155 642.81 лева и се финансират по Програма „Транспортна свързаност“ 2021-2027 г. Срокът за изпълнение е 16 месеца, съобщават от Национална компания „Железопътна инфраструктура“.
Тъй като съществуващото приемно здание е архитектурно-строителна недвижима културна ценност, проектът е съгласуван с Националния институт за недвижимо културно наследство към Министерство на културата и одобрен от Министерството на регионалното развитие и благоустройството.
Първият етап от модернизацията на гаров комплекс Нова Загора, който вече приключи, включва рехабилитация на втори, трети и четвърти перон на жп гарата.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Bansko Nomad Fest 2026 събра над 1000 дигитални номади от 50 държави
преди 48 минВасилена Чолакова, Trusti: Средната „Гражданска отговорност“ у нас вече струва около 160 евро
преди 1 часРабота от вкъщи в ЕС: България е на дъното на класацията
преди 1 часРадостина Танева, Холц и Марица Полимер: Рециклирането вече не е избор, а задължение за конкурентоспособния бизнес
преди 1 часНю Йорк остава №1, но Азия доминира: Къде живеят милиардерите през 2026 г.
преди 2 часаКак се ражда фрапето и колко струва днес в родния му град Солун?
преди 2 часаПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bg