Народното събрание отложи либерализацията на пазара на ток за битовите потребители с една година. Чрез приетите промени в Закона за енергетиката НЕК ще остане обществен доставчик на електроенергия до 1 юли 2025 година.
До тогава ще останат и квотите за производителите на електроенергия за регулирания пазар, които са източник на голяма част от приходите на тецовете в Маришкия басейн.
Павела Митова от ИТН коментира, получаването на пари по Плана за възстановяване и устойчивост не трябва да е аргумент за излизането на потребителите на свободния пазар:
„Считам, че нищо не се направи през този преходен период, в който да се подготвят гражданите за тази либерализация, следователно тя не би трябвало да се осъществява в момента. Средствата във фонд „Сигурност“ са крайно недостатъчни заради пагубната политика през последните месеци, тъй като този фонд беше отложен.“
Лидерът на БСП Корнелия Нинова предложи либерализацията да бъде отложена не с една, а с три години, но искането беше отхвърлено.
Повече вижте на darik.bg
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Just Asia отвори първи магазин в Kaufland в София
преди 6 минКолко всъщност струва SpaceX?
преди 19 минtbi bank и JYSK стартират партньорство за гъвкаво финансиране на покупки за дома
преди 20 минКитай натиска пазара на фоа гра, воден от Франция и България
преди 56 минBansko Nomad Fest 2026 събра над 1000 дигитални номади от 50 държави
преди 1 часВасилена Чолакова, Trusti: Средната „Гражданска отговорност“ у нас вече струва около 160 евро
преди 2 часаПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgРодители, до края на юни можете да смените личния лекар - каква е процедурата и какво трябва да знаете
9meseca.bg