Община Златоград ще стимулира финансово всички жители, които имат новородено или осиновено дете от началото на настоящата година.
Това става ясно от решение на Общински съвет, с което се отпускат по 1 000 лв. за първо дете, 2 000 лв. за второ и 5000 лв. за трето, четвърто и т. н.
От следващата година, освен предвидените суми, многодетните семейства ще бъдат освободени на 100% от всички общински такси, включително и такса смет, а тези с 2 деца ще заплащат само 50% от тях.
Повече вижте на darik.bg
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Амасия: Древният град на османските принцове, който днес чупи рекорди с реколтата си от череши
преди 1 часЦените на петрола падат след напредък в преговорите между САЩ и Иран
преди 1 часДо 50 евро за вход във Венеция: Градът затяга мерките срещу свръхтуризма
преди 1 часИнвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе
преди 1 часRosey’s Mark: Как две сестри превърнаха българската роза в успешен бизнес и нова кулинарна тенденция?
21.06.2026"Можем да отпечатаме толкова тапети, че да залеем цяла София"
21.06.2026Прочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgЧестито лято! Ето как да се подготвим за летния сезон с малко дете
9meseca.bg