Задължение на шофьорите е да почистват автомобилите си от сняг. В Благоевград ще налагат и солени глоби за подобни нарушения - 50 лв.
„Обръщаме внимание на това задължение на шофьорите. Има санкционна разпоредба – 50 лв. глоба с фиш. За вчера и днес са наказани над 20 водачи, управлявали с непочистени от сняг автомобили и неподдържани в изправност стъкла“, съобщи главен инспектор Сергей Алексов, началник сектор „Пътна полиция“ в ОД на МВР Благоевград.
За първите 13 дни от новата година са съставени 165 акта след установяване на административни нарушения. Наложени са 1 224 глоби с фиш, заснети са 354 видеоклипа на автомобили с превишена скорост в областта.
Повече ще откриете на darik.bg
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Ню Йорк остава №1, но Азия доминира: Къде живеят милиардерите през 2026 г.
преди 5 минКак се ражда фрапето и колко струва днес в родния му град Солун?
преди 8 минАмасия: Древният град на османските принцове, който днес чупи рекорди с реколтата си от череши
преди 1 часЦените на петрола падат след напредък в преговорите между САЩ и Иран
преди 1 часДо 50 евро за вход във Венеция: Градът затяга мерките срещу свръхтуризма
преди 2 часаИнвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе
преди 2 часаПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgЧестито лято! Ето как да се подготвим за летния сезон с малко дете
9meseca.bg