Задължение на шофьорите е да почистват автомобилите си от сняг. В Благоевград ще налагат и солени глоби за подобни нарушения - 50 лв.
„Обръщаме внимание на това задължение на шофьорите. Има санкционна разпоредба – 50 лв. глоба с фиш. За вчера и днес са наказани над 20 водачи, управлявали с непочистени от сняг автомобили и неподдържани в изправност стъкла“, съобщи главен инспектор Сергей Алексов, началник сектор „Пътна полиция“ в ОД на МВР Благоевград.
За първите 13 дни от новата година са съставени 165 акта след установяване на административни нарушения. Наложени са 1 224 глоби с фиш, заснети са 354 видеоклипа на автомобили с превишена скорост в областта.
Повече ще откриете на darik.bg
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Китай натиска пазара на фоа гра, воден от Франция и България
преди 6 минBansko Nomad Fest 2026 събра над 1000 дигитални номади от 50 държави
преди 58 минВасилена Чолакова, Trusti: Средната „Гражданска отговорност“ у нас вече струва около 160 евро
преди 1 часРабота от вкъщи в ЕС: България е на дъното на класацията
преди 1 часРадостина Танева, Холц и Марица Полимер: Рециклирането вече не е избор, а задължение за конкурентоспособния бизнес
преди 1 часНю Йорк остава №1, но Азия доминира: Къде живеят милиардерите през 2026 г.
преди 2 часаПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bg