
Уолстрийт приключи февруари "на червено", като и трите основни индекса регистрираха месечни спадове, на фона на очакванията за нови повишения на лихвените проценти в САЩ.
След силното представяне през януари, акциите на повечето американски компании се понижиха през февруари, тъй като икономическите данни и коментарите на представителите на Федералния резерв подтикнаха пазарните участници да преразгледат очакванията си.
Във вторник Dow Jones Industrial Average падна с 0.71%, широкият S&P 500 загуби 0.3%, а технологичният Nasdaq Composite се понижи с 0.1 на сто.
За месеца S&P 500 отчете спад от 2.6%, Dow Jones регистрира понижение от 4.2%, а Nasdaq загуби 1.1%
Инвеститорите вече допускат повишение на лихвения процент с 50 базисни пункта през март, въпреки че шансовете за подобен ход остават ниски - около 23%. Консенсусната прогноза на пазарите е лихвените проценти да достигнат връх от 5.4% до септември.
Икономическите данни във вторник показаха, че потребителското доверие неочаквано се е понижило през февруари, докато показателят за цените на жилищата се е забавил допълнително през декември.
Книжата на Goldman Sachs регистрираха най-силен спад сред сините чипове (с 3.8% за последната борсова сесия), след като главният изпълнителен директор Дейвид Соломон каза, че банката обмисля "стратегически алтернативи" за потребителския си бизнес.

Акциите на Meta Platforms пък се повишиха с 3.2%, след като компанията майка на Facebook заяви, че създава нова продуктова група, фокусирана върху генеративния изкуствен интелект.
Двугодишната доходност на държавните облигации на САЩ, която обикновено се движи в крак с очакванията за лихвения процент, се повиши с 2.3 базисни пункта до 4.816%.
Цената на петрола се повишава за втора поредна сесия, след като силният скок на промишленото производство в Китай - най-големия вносител на суров петрол в света, повиши перспективите за глобалното търсене на горива.
Фючърсите на петрола от сорта брент се повишиха с 0.6% в сутрешната търговия до ниво 83.91 долара за барел, след като за февруари отчетоха спад от 0.7 на сто. Американският лек суров петрол поскъпна с 0.6% до 77.47 долара за барел, докато за целия месец отчете понижение от 2.5%.
Сигналите за увеличаващото се търсене в Китай обаче бяха компенсирани от новината за нарастващите запаси от суров петрол в Съединените щати - най-големия потребител и производител на петрол в света.
Признаци за нарастващо предлагане се наблюдават и от данните на Организацията на страните износителки на петрол. През февруари ОПЕК е добивала средно 28.97 милиона барела на ден, според проучване на Ройтерс.
Това представлява увеличение със 150 000 барела на ден спрямо януари. Добивът обаче все още е по-нисък със 700 000 барела на ден спрямо септември.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Инфлацията в Швейцария падна до 0% през април
преди 7 часаФинансов колапс заплашва Ватикана: Новият папа ще трябва да се справи с икономическите дупки
преди 7 часаЗатворите в България с едно от най-ниските нива на заетост в ЕС
преди 7 часаВъзходът и падението на Skype: Историята как се стигна до последното обаждане на 5 май
преди 8 часаТуристическият сектор на Гърция търси трескаво служители преди разгара на сезона
преди 8 часаЕС предлaга забрана на вноса на руски газ до края на 2027 г.?
преди 9 часаПрочети още
Най-голямото шоу на Гага: 2,1 милиона фенове слушаха певицата безплатно на Копакабана
darik.bgМинистърът на образованието увери, че предметът по религия ще бъде напълно светски
darik.bg„Алтернатива за Германия“ обжалва обявяването си за екстремистка организация
darik.bgПореден български клуб получи забрана за трансфери от ФИФА
dsport.bgКоментарно студио: Левски взе точка в Разград, ЦСКА разби Берое
dsport.bgКризата на раждаемостта в Европа: Ръст на ин витро с донорски яйцеклетки и алтернативни методи за зачеване
9meseca.bg