Четирикратният световен шампион във Формула 1 с тима на Ред Бул Себастиан Фетел ще отдаде почит на покойния собственик на отбора Дитрих Матешиц в предстоящото този уикенд Гран при на Мексико, съобщава dSport.
Матешиц почина миналата седмица на 78-годишна възраст, а в негова чест Фетел ще кара с каска, на която са изписани думите "Благодаря, Диди". За тази своя постъпка той е получил специално разрешение от тима на Астън Мартин, за който германецът се състезава през този сезон. Астън Мартин няма никакви отношения с компанията на Матешиц Red Bull, която произвежда енергийни напитки.
Гран При на Мексико Сити остава в календара на Формула 1 до 2025
35-годишният Фетел, който вече обяви, че напуска Формула 1 в края на сезона, спечели четири титли в периода 2010-2013 година като състезател на Red Bull Racing. Той напусна тима, за да подпише с Ферари, но престоят му в италианския отбор не се доближи до успехите му при "биковете".
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Краварката НЕ е в левия ъгъл: КЗК глоби две фирми с над 300 000 евро за фалшиво масло със свинска мас
преди 6 минВасилена Чолакова, Trusti: Средната „Гражданска отговорност“ у нас вече струва около 160 евро
22.06.2026„Кошница с грижа“: Пет нови вериги ще предлагат основни храни с отстъпки
22.06.2026Над 1 млн. евро добавена стойност създава едно предприятие в индустрията на напитките
22.06.2026AURA Festival вече продава билети за 2027 г. Какви са цените?
22.06.2026Българска Adex Energy влиза на румънския пазар на ВЕИ
22.06.2026Прочети още
Бабикян: ДАНС така и не разбра дали търси, или не търси Олег Невзоров!
darik.bgПоптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bgРодители, до края на юни можете да смените личния лекар - каква е процедурата и какво трябва да знаете
9meseca.bg