Най-големият производител на оръжие в Германия Rheinmetall ще получи 3 млрд. евро по договор за доставка на 222 колесни бойни машини на германската и нидерландската пехота.
Поръчката ще бъде изпълнена от съвместното предприятие на компанията и френско-германския производител на танкове KNDS - Artec. Общата стойност на договора е приблизително 3.4 млрд. евро, което означава, че "Райнметал" ще получи по-големия дял от средствата, предадоха ДПА и БТА.

Какво пише в договора?
Договорът включва логистичен пакет с резервни части, оборудване за обучение и специализирани инструменти. Предвижда се и опция за поръчка на до 248 допълнителни машини.
Поръчката е за машината Jackel, която комбинира шасито на бронираната машина Boxer с купола на бойната машина на пехотата "Пума" (Puma). Първоначалните 150 бройки са предназначени за германската армия.
"Райнметал" обяви също, че се очаква съвместното предприятие "Артек" да осигури бъдещи договори, включително като основен изпълнител на колесната самоходна гаубица RCH 155.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
„Кошница с грижа“: Пет нови вериги ще предлагат основни храни с отстъпки
преди 3 минКлиматик във всички влакове: Атина модернизира метрото с европейско финансиране
преди 20 минСлед години застой: Държавата подготвя нова визия за развитието на Витоша
преди 42 минНаем от 900 евро: София сред най-евтините европейски столици за наематели
преди 58 минНова инвестиция в Разград: „Техноматикс“ изгражда модерна база, открива 50 работни места
преди 1 часНаследник на Ray-Ban иска с 10 млрд. евро да изкупи дяловете на семейството си
преди 1 часПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgРодители, до края на юни можете да смените личния лекар - каква е процедурата и какво трябва да знаете
9meseca.bg