Хардуерният стартъп Nothing на съоснователя на OnePlus Карл Пей е набрал 96 млн. долара от инвеститори, като ще използва средствата за разширяване на дейността си в САЩ и за пускането на новия си смартфон.
Базираната в Лондон компания е набрала средствата в инвестиционен рунд, предвождан от европейската компания за рисков капитал Highland Europe, а съществуващите инвеститори GV, EQT Ventures и C Capital също са участвали, както и шведската музикална група Swedish House Mafia.
Тони Запала, партньор в Highland Europe, е оглавил рунда и ще се присъедини към борда на директорите на Nothing, обявиха от компанията.
От Nothing казват, че до момента са пуснали на пазара над 1.5 милиона продукта.
С още 96 млн. долара в банката, компанията планира да скалира дейността си, така че да може да произвежда повече продукти и да увеличи продажбите.

До момента Nothing има няколко продукта — безжичните слушалки Ear 1, Ear 2 и Ear Stick, както й първия ѝ смартфон Nothing Phone. Компанията планира да пусне нов смартфон - Phone 2, на 11 юли, който ще използва процесор на щатската компания Qualcomm.
Набраните средства ще бъдат използвани за инвестиране в разрастването на дейността на компанията на щатския пазар, което ще я постави по-пряка конкуренция с щатския технологичен гигант Apple.
Пей обяви първоначално плановете си за разрастване на бизнеса в САЩ през декември 2022 г.
През март той заяви пред CNBC, че експанзията вече е стартирала добре. Компанията е сформирала екип в страната и има “увереност”, че ще постигне напредък в пускането на първия си телефон на щатския пазар през тази година.
В същото време на Nothing ѝ се е наложило да намали разходите си, където е възможно, за да гарантира оцеляването си в настоящата икономическа среда.
Условията за набиране на средства от страна на стартъп компаниите са тежки, тъй като рисковите капиталисти затегнаха коланите в отговор на повишаващата се инфлация и влошаващите се перспективи от страна на инвеститорите, когато става въпрос за технологии.
Всичко това идва на фона на повишаващата се инфлация, по-високите лихвени проценти и по-слабата икономика, които доведоха до преоценка на компаниите в технологичния сектор.
Междувременно, продажбите на смартфони са подложени на натиск, като доставките в световен мащаб падат с 14% на годишна база през първото тримесечие на 2023 г., според данни на Counterpoint Research.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Още по темата
- Павел Езекиев: Всички гледат София, ние намерихме пет световни компании във Враца
- Как се променя производството на хляб в традиционна българска пекарна (видео)
- БТА търси кой да реконструира пространството пред централата й за 335 хил. евро
- Правителството подготвя ускорено завършване на „Хемус“, „Струма“ и „Черно море“
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Инвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе
преди 14 минRosey’s Mark: Как две сестри превърнаха българската роза в успешен бизнес и нова кулинарна тенденция?
21.06.2026"Можем да отпечатаме толкова тапети, че да залеем цяла София"
21.06.2026Наша съседка току-що завърши една от най-дългите метролинии в света
21.06.2026Обрат на колонката: Дизелът у нас поевтиня с 20 евроцента за месец
21.06.2026Испанските домакинства спестяват по 10 евро на месец благодарение възхода на ВЕИ
21.06.2026Прочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgЧестито лято! Ето как да се подготвим за летния сезон с малко дете
9meseca.bg