Водещите германски публични компании са намалили вредните си емисии през 2024 г., според проучване на консултантската компания Ernst and Young - EY.
През миналата година 40-те най-големи германски компании, включени в индекса DAX на франкфуртската борса, са отделили с 6% по-малко емисии в атмосферата, или 172.6 милиона тона въглероден еквивалент спрямо 184.1 милиона тона през 2023 г.
Анализът се основава на докладите на компаниите за устойчивото им развитие и показва общ спад от около 11.5 милиона тона, което се равнява на емисиите на 1.1 милиона жители на страната.
Въпреки лекия спад, най-много емисии в атмосферата е изхвърлил производителят на строителни материали Heidelberg Materials.
От 40-те компании 22 са намалили емисиите си в реално измерение, 16 са ги увеличили, а две не са предоставили данни, посочват от EY. Увеличението може да се дължи и на по-строг и по-цялостен преглед на собствените им емисии и промени в отчитането, смятат консултантите.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Радостина Танева, Холц и Марица Полимер: Рециклирането вече не е избор, а задължение за конкурентоспособния бизнес
преди 5 минНю Йорк остава №1, но Азия доминира: Къде живеят милиардерите през 2026 г.
преди 45 минКак се ражда фрапето и колко струва днес в родния му град Солун?
преди 48 минАмасия: Древният град на османските принцове, който днес чупи рекорди с реколтата си от череши
преди 2 часаЦените на петрола падат след напредък в преговорите между САЩ и Иран
преди 2 часаДо 50 евро за вход във Венеция: Градът затяга мерките срещу свръхтуризма
преди 2 часаПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgЧестито лято! Ето как да се подготвим за летния сезон с малко дете
9meseca.bg