Водещите германски публични компании са намалили вредните си емисии през 2024 г., според проучване на консултантската компания Ernst and Young - EY.
През миналата година 40-те най-големи германски компании, включени в индекса DAX на франкфуртската борса, са отделили с 6% по-малко емисии в атмосферата, или 172.6 милиона тона въглероден еквивалент спрямо 184.1 милиона тона през 2023 г.
Анализът се основава на докладите на компаниите за устойчивото им развитие и показва общ спад от около 11.5 милиона тона, което се равнява на емисиите на 1.1 милиона жители на страната.
Въпреки лекия спад, най-много емисии в атмосферата е изхвърлил производителят на строителни материали Heidelberg Materials.
От 40-те компании 22 са намалили емисиите си в реално измерение, 16 са ги увеличили, а две не са предоставили данни, посочват от EY. Увеличението може да се дължи и на по-строг и по-цялостен преглед на собствените им емисии и промени в отчитането, смятат консултантите.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Китай натиска пазара на фоа гра, воден от Франция и България
преди 9 минBansko Nomad Fest 2026 събра над 1000 дигитални номади от 50 държави
преди 1 часВасилена Чолакова, Trusti: Средната „Гражданска отговорност“ у нас вече струва около 160 евро
преди 1 часРабота от вкъщи в ЕС: България е на дъното на класацията
преди 1 часРадостина Танева, Холц и Марица Полимер: Рециклирането вече не е избор, а задължение за конкурентоспособния бизнес
преди 1 часНю Йорк остава №1, но Азия доминира: Къде живеят милиардерите през 2026 г.
преди 2 часаПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bg