Разследването на НБА на решението на Далас Маверикс да играе без половината си отбор в последния мач от редовния сезон срещу Чикаго доведе до глоба от 750 000 долара, тъй като служители смятат, че франчайзът е нарушил правилата за честна игра, информира dsport.bg.
Ходът на Мавс, според тях, е бил опит да избегнат плейофите и да си осигурят по-добра позиция преди лотарията за драфта, тоест опит да се даде на отбора от Тексас възможно най-много шансове да вземе първия избор.
Сакраменто стигна до втори успех срещу шампиона Голдън Стейт
Санкцията не само беше приета спокойно от ръководството на Далас, но собственикът Марк Кюбан изненада всички с допълнителното си решение.
Той ще плати още 750 хиляди долара за хуманитарни цели, ход, който зарадва всички фенове, както и феновете на баскетбола в САЩ. Това всъщност е само малка част от общото му богатство, което се оценява на около 5.1 милиарда долара.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Нова инвестиция в Разград: „Техноматикс“ изгражда модерна база, открива 50 работни места
преди 4 минНаследник на Ray-Ban иска с 10 млрд. евро да изкупи дяловете на семейството си
преди 13 минJust Asia отвори първи магазин в Kaufland в София
преди 36 минКолко всъщност струва SpaceX?
преди 49 минtbi bank и JYSK стартират партньорство за гъвкаво финансиране на покупки за дома
преди 50 минКитай натиска пазара на фоа гра, воден от Франция и България
преди 1 часПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgРодители, до края на юни можете да смените личния лекар - каква е процедурата и какво трябва да знаете
9meseca.bg