Бразилският съд е глобил Apple със 100 млн. реала, равняващи се на 19 млн. долара за това, че не включва зарядни устройства към продаваните телефони в страната, информира Reuters.
Според най-скъпата компания в света, това се прави, за да се намалят въглеродните емисии.
Бразилският съд обаче не прие това оправдание, тъй като това действие от страна на компанията „налага потребителите допълнително да закупят зарядно устройство, което преди е било неразделна част от продукта“

Съгласно решението на съда, Apple ще трябва да изпрати зарядно устройство на всички нови смартфони iPhone, продадени в Бразилия.
От компанията обявиха, че ще обжалват решението.

Това не е първа глоба за Apple в Бразилия. През септември съдът обяви, че ще спре временно продажбите на iPhone в страната по същата причина и наложи глоба от 2.3 млн. долара.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Радостина Танева, Холц и Марица Полимер: Рециклирането вече не е избор, а задължение за конкурентоспособния бизнес
преди секундиНю Йорк остава №1, но Азия доминира: Къде живеят милиардерите през 2026 г.
преди 41 минКак се ражда фрапето и колко струва днес в родния му град Солун?
преди 44 минАмасия: Древният град на османските принцове, който днес чупи рекорди с реколтата си от череши
преди 2 часаЦените на петрола падат след напредък в преговорите между САЩ и Иран
преди 2 часаДо 50 евро за вход във Венеция: Градът затяга мерките срещу свръхтуризма
преди 2 часаПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgЧестито лято! Ето как да се подготвим за летния сезон с малко дете
9meseca.bg