Бразилският съд е глобил Apple със 100 млн. реала, равняващи се на 19 млн. долара за това, че не включва зарядни устройства към продаваните телефони в страната, информира Reuters.
Според най-скъпата компания в света, това се прави, за да се намалят въглеродните емисии.
Бразилският съд обаче не прие това оправдание, тъй като това действие от страна на компанията „налага потребителите допълнително да закупят зарядно устройство, което преди е било неразделна част от продукта“

Съгласно решението на съда, Apple ще трябва да изпрати зарядно устройство на всички нови смартфони iPhone, продадени в Бразилия.
От компанията обявиха, че ще обжалват решението.

Това не е първа глоба за Apple в Бразилия. През септември съдът обяви, че ще спре временно продажбите на iPhone в страната по същата причина и наложи глоба от 2.3 млн. долара.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Амасия: Древният град на османските принцове, който днес чупи рекорди с реколтата си от череши
преди 28 минЦените на петрола падат след напредък в преговорите между САЩ и Иран
преди 41 минДо 50 евро за вход във Венеция: Градът затяга мерките срещу свръхтуризма
преди 56 минИнвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе
преди 1 часRosey’s Mark: Как две сестри превърнаха българската роза в успешен бизнес и нова кулинарна тенденция?
21.06.2026"Можем да отпечатаме толкова тапети, че да залеем цяла София"
21.06.2026Прочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgЧестито лято! Ето как да се подготвим за летния сезон с малко дете
9meseca.bg