Фериботната линия, която свързва българския град Оряхово с румънския Бекет, възобнови работата си тази сутрин, съобщават от "Фериботен комплекс Оряхово-Бекет".
Един кораб ще обслужва маршрута по река Дунав, като курсовете ще се изпълняват регулярно на всеки два часа.
От фериботния комплекс уточниха, че при струпване на повече превозни средства, фериботът ще прави курсове без да се спазва предварително определеният график, за да се избегне изчакването.
Дейността на ферибота беше временно преустановена на 2 юли тази година. Причината за спирането беше критично ниското ниво на водите на река Дунав, което направи корабоплаването по маршрута невъзможно.
От "Фериботен комплекс Оряхово-Бекет" припомниха, че подобни прекъсвания са се случвали и в миналото.
- През изминалата година работата на ферибота е спирана два пъти.
- Всяко от прекъсванията е продължило по пет дни, като причината отново е била ниското ниво на реката.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Наследник на Ray-Ban иска с 10 млрд. евро да изкупи дяловете на семейството си
преди 5 минJust Asia отвори първи магазин в Kaufland в София
преди 28 минКолко всъщност струва SpaceX?
преди 40 минtbi bank и JYSK стартират партньорство за гъвкаво финансиране на покупки за дома
преди 41 минКитай натиска пазара на фоа гра, воден от Франция и България
преди 1 часBansko Nomad Fest 2026 събра над 1000 дигитални номади от 50 държави
преди 2 часаПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgРодители, до края на юни можете да смените личния лекар - каква е процедурата и какво трябва да знаете
9meseca.bg