Немският автомобилен производител Audi обяви влизането си във Формула 1 като миноритарен акционер в отбора на Заубер. Тимът обаче ще продължи да се казва Alfa Romeo през следващия сезон, информира dsport.bg.
Още преди няколко седмици стана ясно, че Audi планира влизането си при най-бързите, но не беше ясен отборът, към който ще се присъедини. От компанията обявиха, че стават миноритарен стратегически партньор на Заубер, която притежава тима на Алфа Ромео.
BREAKING: Sauber will compete as the Audi factory team from 2026, using an Audi power unit#F1 @audisport pic.twitter.com/DyQNR70MRp
— Formula 1 (@F1) October 26, 2022
През сезон 2023 отборът ще продължи да носи името Alfa Romeo, а през следващите два сезона ще се казва Заубер. Едва през 2026 година Audi ще даде името си на тима.
Хамилтън не вярва, че може да спечели състезание до края на сезона
През този период отборът ще продължи да използва двигатели Ferrari.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Краварката НЕ е в левия ъгъл: КЗК глоби две фирми с над 300 000 евро за фалшиво масло със свинска мас
преди 1 минВасилена Чолакова, Trusti: Средната „Гражданска отговорност“ у нас вече струва около 160 евро
22.06.2026„Кошница с грижа“: Пет нови вериги ще предлагат основни храни с отстъпки
22.06.2026Над 1 млн. евро добавена стойност създава едно предприятие в индустрията на напитките
22.06.2026AURA Festival вече продава билети за 2027 г. Какви са цените?
22.06.2026Българска Adex Energy влиза на румънския пазар на ВЕИ
22.06.2026Прочети още
Бабикян: ДАНС така и не разбра дали търси, или не търси Олег Невзоров!
darik.bgПоптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bgРодители, до края на юни можете да смените личния лекар - каква е процедурата и какво трябва да знаете
9meseca.bg