Amazon планира да намали мрежата си от магазини без касови апарати, съобщава GeekWire.
Най-големият онлайн търговец на дребно в света обяви, че ще затвори осем свои магазина – по два в Сиатъл и Ню Йорк, както и четири в Сан Франциско.
Засегнатите магазини ще прекратят дейността си, считано от 1 април.
От Amazon все пак обявиха, че на служителите в магазини ще бъде предложат друга работа в компанията.
“В момента управляваме повече от 20 магазина Amazon Go в САЩ. Както всяка компания от сектора, така и ние, откриваме нови и закриваме стари обекти, които не се представят толкова добре“, обяви говорител на компанията.

В магазините без каси, камери и други сензори регистрират кои стоки клиентите вземат от рафтовете. Част от тези магазини обаче пострадаха от по-малкия поток клиенти по време и след пандемията от коронавируса.
Първият магазин Amazon Go беше открит през 2018 г. През януари компанията отвори магазин във Вашингтон, припомня CNBC.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Bansko Nomad Fest 2026 събра над 1000 дигитални номади от 50 държави
преди 27 минВасилена Чолакова, Trusti: Средната „Гражданска отговорност“ у нас вече струва около 160 евро
преди 39 минРабота от вкъщи в ЕС: България е на дъното на класацията
преди 44 минРадостина Танева, Холц и Марица Полимер: Рециклирането вече не е избор, а задължение за конкурентоспособния бизнес
преди 1 часНю Йорк остава №1, но Азия доминира: Къде живеят милиардерите през 2026 г.
преди 1 часКак се ражда фрапето и колко струва днес в родния му град Солун?
преди 2 часаПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgЧестито лято! Ето как да се подготвим за летния сезон с малко дете
9meseca.bg