Amazon планира да намали мрежата си от магазини без касови апарати, съобщава GeekWire.
Най-големият онлайн търговец на дребно в света обяви, че ще затвори осем свои магазина – по два в Сиатъл и Ню Йорк, както и четири в Сан Франциско.
Засегнатите магазини ще прекратят дейността си, считано от 1 април.
От Amazon все пак обявиха, че на служителите в магазини ще бъде предложат друга работа в компанията.
“В момента управляваме повече от 20 магазина Amazon Go в САЩ. Както всяка компания от сектора, така и ние, откриваме нови и закриваме стари обекти, които не се представят толкова добре“, обяви говорител на компанията.

В магазините без каси, камери и други сензори регистрират кои стоки клиентите вземат от рафтовете. Част от тези магазини обаче пострадаха от по-малкия поток клиенти по време и след пандемията от коронавируса.
Първият магазин Amazon Go беше открит през 2018 г. През януари компанията отвори магазин във Вашингтон, припомня CNBC.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Радостина Танева, Холц и Марица Полимер: Рециклирането вече не е избор, а задължение за конкурентоспособния бизнес
преди 27 минНю Йорк остава №1, но Азия доминира: Къде живеят милиардерите през 2026 г.
преди 1 часКак се ражда фрапето и колко струва днес в родния му град Солун?
преди 1 часАмасия: Древният град на османските принцове, който днес чупи рекорди с реколтата си от череши
преди 2 часаЦените на петрола падат след напредък в преговорите между САЩ и Иран
преди 2 часаДо 50 евро за вход във Венеция: Градът затяга мерките срещу свръхтуризма
преди 3 часаПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgЧестито лято! Ето как да се подготвим за летния сезон с малко дете
9meseca.bg