5.3 млрд. мобилни телефони ще се превърнат в отпадъци през 2022 г.

5.3 млрд. мобилни телефони ще се превърнат в отпадъци през 2022 г.

5.3 млрд. от 16 млрд. мобилни телефони по света ще отидат на боклука през 2022 г. Подредени един върху друг, те биха се издигнали на 50 000 км над Земята - сто пъти по-високо от Международната космическа станция. Експерти призовават за рециклиране.

Четете още



Калкулатори

Най-ново

Амасия: Древният град на османските принцове, който днес чупи рекорди с реколтата си от череши

преди 42 мин

Цените на петрола падат след напредък в преговорите между САЩ и Иран

преди 54 мин

До 50 евро за вход във Венеция: Градът затяга мерките срещу свръхтуризма

преди 1 час

Инвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе

преди 1 час

Rosey’s Mark: Как две сестри превърнаха българската роза в успешен бизнес и нова кулинарна тенденция?

21.06.2026

"Можем да отпечатаме толкова тапети, че да залеем цяла София"

21.06.2026