03.11.1957 г.: Първо живо същество от Земята излиза в орбита

03.11.1957 г.: Първо живо същество от Земята излиза в орбита

На 3 ноември 1957 г. СССР изстрелва космическия кораб Спутник-2, на борда на който се намира кучето Лайка. Това е първото живо същество от Земята, което излиза в орбита.

Четете още



Калкулатори

Най-ново

Амасия: Древният град на османските принцове, който днес чупи рекорди с реколтата си от череши

преди 12 мин

Цените на петрола падат след напредък в преговорите между САЩ и Иран

преди 24 мин

До 50 евро за вход във Венеция: Градът затяга мерките срещу свръхтуризма

преди 40 мин

Инвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе

преди 58 мин

Rosey’s Mark: Как две сестри превърнаха българската роза в успешен бизнес и нова кулинарна тенденция?

21.06.2026

"Можем да отпечатаме толкова тапети, че да залеем цяла София"

21.06.2026