Един от собствениците на Милуоки Бъкс - Марк Ласри, се е споразумял с Джими и Дий Хаслам за продажба на своя дял, пише ESPN.
Сделката, която все още очаква одобрение от лигата, ще бъде осъществена при оценка на тима от 3.5 млрд. долара.
Това означава, че Ласри ще получи 875 млн. долара за притежаваните от него 25%.
При тази оценка това е втората най-голяма сделка в НБА. Само преди седмици Финикс Сънс смени собствеността си при оценка от 4 млрд. долара.
Това е близо 2 пъти повече спрямо покупката на Бруклин Нетс през 2019 г. за 2.3 млрд. долара, както и сделките по придобиванията на Хюстън и Лос Анджелис Клипърс за 2.2 и 2 млрд. долара.
Сп. Forbes оценява Голдън Стейт като най-скъпия тим в НБА – 7 млрд. долара. Следват Ню Йорк и Лос Анджелис Лейкърс, оценени на 6.1 и 5.9 млрд. долара.
Рекордната сделка за продажба на американски спортен отбор е покупката на Денвър Бронкос. Тимът по американски футбол беше придобит за 4.65 млрд. долара.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Амасия: Древният град на османските принцове, който днес чупи рекорди с реколтата си от череши
преди 30 минЦените на петрола падат след напредък в преговорите между САЩ и Иран
преди 42 минДо 50 евро за вход във Венеция: Градът затяга мерките срещу свръхтуризма
преди 57 минИнвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе
преди 1 часRosey’s Mark: Как две сестри превърнаха българската роза в успешен бизнес и нова кулинарна тенденция?
21.06.2026"Можем да отпечатаме толкова тапети, че да залеем цяла София"
21.06.2026Прочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgЧестито лято! Ето как да се подготвим за летния сезон с малко дете
9meseca.bg