
Само 4% от световното население в момента притежава биткойни, като най-високата концентрация на собственост се наблюдава в Съединените щати. Там приблизително 14% от населението притежава най-популярната криптовалута.
Според доклад на компанията за финансови услуги River, цитиран от Coin Telegraph, Северна Америка остава континентът с най-висок процент на приемане на криптовалутата сред физически лица и институции, докато Африка е с най-нисък - само 1.6%.
Като цяло приемането на биткойна е по-високо в по-развитите региони, отколкото в развиващите се. River изчислява, че криптовалутата е постигнала само 3% от максималния си потенциал за приемане и все още е в ранните етапи на глобалната си експанзия.
Биткойнът извървя дълъг път от ранните си дни, а наскоро се превърна и в резервен актив на правителството на САЩ, но все още има сериозни препятствия, които стоят на пътя на масовото му приеман в глобален мащаб.
Биткойн стои в пресечната точка на технологиите и финансите - две теми, които са достатъчно "плътни" сами по себе си, а още повече заедно.
Най-големият проблем, пред който е изправено масовото приемане на биткойн, е липсата на финансово и техническо образование, което подхранва погрешни схващания за криптоиндустрията, включително идеята, че това е измама или просто поредната Понци схема.

Цифровите активи са известни със своята висока волатилност, която е "приятел" на краткосрочния спекулативно настроен търговец, но е враг на всеки, който използва биткойните като средство за размяна или инструмент за спестяване и запазване на стойност.
Това засяга особено силно жителите на развиващите се икономики, които предпочитат т. нар. стабилните монети (stablecoins), обвързани с щатския долар, поради техните ниски такси за транзакции и относителна стабилност в сравнение с други криптовалути.
По време на неотдавнашната крипто среща на върха в Белия дом на 7 март министърът на финансите на Съединените щати Скот Бесент обяви, че страната ще използва стабилни монети, за да гарантира хегемонията на щатския долар и да защити статута му на глобална резервна валута.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Северна Македония, Хърватска, Сърбия: Колко харчат месечно за храна семействата на Балканите?
преди 8 минНаследникът на Уорън Бъфет: С $350 млрд. кеш и много въпроси
преди 39 мин5 гениални ChatGPT задания, които ще ви спестят часове всяка седмица
преди 39 минЗабавянето на световната икономика от митата вече се усеща
преди 44 минSmart Bastoon: Български умен бастун с блокчейн технология променя живота на незрящите
преди 1 часДоналд Тръмп разпореди отварянето на затвора Алкатрас
преди 1 часПрочети още
Заради болест Вучич прекрати визитата си в САЩ
darik.bgПринц Хари се надява на “примирие” с кралството
darik.bgБългария е сред страните от ЕС, които искат разхлабване на бюджета за средства за отбрана
darik.bgСтоичков за ЦСКА: Емблемата на българския спорт, люлка на шампиони
dsport.bg„Червените“ от 1 до 10: ЦСКА с изненадващи голмайстори - кой получи най-висока оценка? (ВИДЕО)
dsport.bgКризата на раждаемостта в Европа: Ръст на ин витро с донорски яйцеклетки и алтернативни методи за зачеване
9meseca.bg