
Тази учебна година над 180 училища у нас ще се сдобият с обновени класни стаи по история и цивилизации и по география и икономика със средства по Национална програма “Осигуряване на съвременна, сигурна и достъпна образователна среда“.
Сред тях е и ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ в ботевградското село Скравена, където беше открит нов кабинет по история и география, финансиран с близо 15 000 лв. по програмата на МОН.
Благодарение на тази подкрепа е изградена съвременна образователна среда, която да вдъхнови децата да откриват, изследват и разбират историята и географията по интерактивен и ангажиращ начин.
За уютната учебна атмосфера допринася новото оборудване, което включва маси, столове, портрети на велики българи, атласи, карти и други, съобщават от пресцентъра на образователното министерство.

Стенописът с фрагменти от българската история в обновения кабинет е рисуван в продължение на три месеца от учителя по български език и литература Лъчезар Петков и ученици. Преди това той е изработил и стенописа в кабинета по БЕЛ, също финансиран със средства по програмата.
Заради своята отдаденост към обучението на учениците и към училището, Лъчезар Петков получи награда от директора на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ Петко Петков.

426 училища с финансиране за нови класни стаи по хуманитарни науки, география и икономика, технологии и предприемачество и за целодневно обучение
Общо 426 училища получават финансиране за нови класни стаи по хуманитарни науки, география и икономика, технологии и предприемачество и за целодневна организация на учебния ден.
Финансирането е осигурено от Министерството на образованието и науката по Национална програма „Осигуряване на съвременна, сигурна и достъпна образователна среда“.
Средствата по модул „Съвременна среда за качествено обучение по хуманитарни науки, по география и икономика, по технологии и предприемачество и за целодневна организация на учебния ден“ от програмата тази година са над 7 млн. лв. Финансиране получават и 15 Центъра за специална образователна подкрепа.
Благодарение на подкрепата, през тази учебна година образователните институции имат възможност да оборудват учебни кабинети и класни стаи, в които учениците се обучават за придобиване на ключови компетентности по български език и литература, история и цивилизации, философия, чужди езици, география и икономика и технологии и предприемачество.
Ще се обновяват също стаи за занимания по интереси за целодневна организация на учебния ден, както и библиотеки и кътове за четене.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Инфлацията в Швейцария падна до 0% през април
преди 7 часаФинансов колапс заплашва Ватикана: Новият папа ще трябва да се справи с икономическите дупки
преди 7 часаЗатворите в България с едно от най-ниските нива на заетост в ЕС
преди 8 часаВъзходът и падението на Skype: Историята как се стигна до последното обаждане на 5 май
преди 8 часаТуристическият сектор на Гърция търси трескаво служители преди разгара на сезона
преди 8 часаЕС предлaга забрана на вноса на руски газ до края на 2027 г.?
преди 10 часаПрочети още
Най-голямото шоу на Гага: 2,1 милиона фенове слушаха певицата безплатно на Копакабана
darik.bgМинистърът на образованието увери, че предметът по религия ще бъде напълно светски
darik.bg„Алтернатива за Германия“ обжалва обявяването си за екстремистка организация
darik.bgПореден български клуб получи забрана за трансфери от ФИФА
dsport.bgКоментарно студио: Левски взе точка в Разград, ЦСКА разби Берое
dsport.bgКризата на раждаемостта в Европа: Ръст на ин витро с донорски яйцеклетки и алтернативни методи за зачеване
9meseca.bg