
Като част от опитите си да се бори със “спам съдържанието”, Meta обяви, че е премахнала около 10 млн. профила във Facebook през първото полугодие на 2025 г. заради това, че имитират големи създатели на съдържание.
Мерките са част от по-общите усилия на Meta да направи фийда във Facebook по-актуален и автентичен, като предприема действия срещу и премахва профили, които се занимават със „спам“ поведение, като например съдържание, създадено с помощта на инструменти за изкуствен интелект.
Като част от тази инициатива, Meta въвежда и по-строги мерки, така че да популяризира оригинални публикации от създатели, съобщи компанията в публикация в своя блог.
Facebook също така е предприела действия срещу приблизително 500 000 профила, за които е установила, че се занимават с неавтентично поведение и спам.
Тези действия включват понижаване на рейтинга на коментарите и намаляване на разпространението на съдържание, които имат за цел да затруднят тези акаунти в монетизирането на публикациите си.

От Meta казват, че неоригинално съдържание е когато изображения или видеоклипове се използват повторно, без да се посочва оригиналният създател. Meta вече разполага с технология, която ще открива дублирани видеоклипове и ще намалява разпространението на това съдържание.
Действията срещу спама и неоригиналното съдържание идват на фона на увеличението на инвестициите на Meta в изкуствен интелект (AI), като главният изпълнителен директор Марк Зукърбърг обяви в понеделник плановете си да похарчи „стотици милиарди долари“ за изчислителна инфраструктура с AI, за да пусне първия суперклъстер на компанията през следващата година.
Това се случва в период, в който изкуственият интелект улеснява масовото генериране на съдържание в социалните медийни платформи. Други платформи също предприемат действия за борба с увеличаването на нискокачественото съдържание в социалните медии, известно още като AI slop.
Притежаваната от Google YouTube обяви промяна в политиката си този месец, според която съдържание, което е масово генерирано или повтарящо се, не отговаря на условията за получаване на приходи.
Това изявление предизвика объркване в социалните мрежи, като много потребители смятаха, че това е промяна в позицията на YouTube относно съдържанието с изкуствен интелект.
YouTube обаче поясни, че промяната в политиката е насочена към ограничаване на неоригинални, спам и повтарящи се видеоклипове. В разяснение на новата политика говорител на YouTube заяви в публикация в блога на компанията:
„Приветстваме създателите, които използват инструменти с изкуствен интелект, за да подобряват разказването на истории, а каналите, които използват изкуствен интелект в съдържанието си, остават допустими за монетизация“.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
ИНТЕРИОРНИ ВРАТИ HÖRMANN
Калкулатори
Най-ново
Германци купуват българския бранд за алуминиеви и PVC дограми Profilink
15.07.2025Най-възрастният маратонец загина в катастрофа на 114 години
15.07.2025Експерт: Няма как да взимаш 1500 лв. заплата, а да имаш кредити над 500 лв.
15.07.2025Кои икономики в ЕС ще пострадат най-много от горещините? Къде е България?
15.07.2025Наша съседка произвежда 75% от лешниците по света, но студът може да я спре
15.07.2025Nvidia възобновява продажбите на ключов AI чип за Китай
15.07.2025Прочети още
Ето откога паркирането в центъра на София ще струва 5 лв. на час, а зоните ще се увеличат!
darik.bgВицепрезидентът на КНСБ след ареста: Искахме да затворим само за 15-20 минути АМ "Тракия"!
darik.bgИвелин Михайлов: Борисов и Пеевски изнасилват България! Аз не съм спал с Покахонтас!
darik.bgКрило се завърна в строя за ЦСКА
dsport.bgНене донесе победата на Берое в последната контрола, тренирал с Меси дебютира
dsport.bgАсистираната репродукция - надежда, а не табу
9meseca.bg