Илон Мъск заяви, че Apple е спряла по-голяма част от рекламата си в Twitter и обвини компанията, че заплашва да премахне платформата от своя магазин за приложения.
Спорът идва на фона на това, че много компании спряха разходите си за реклама в Twitter заради опасения относно плановете на Мъск за модерирането на съдържание в сайта.
Мъск обяви, че Twitter отчита "огромен" спад на приходите, като обвини активисти, че са оказвали натиск върху рекламодателите.
В поредица от съобщения в Twitter вчера Мъск обяви Apple в "цензура" и разкритикува политиката й, в това число и практиката й да таксува покупките в нейния магазин за приложения.
"Apple почти спря да рекламира в Twitter. Те мразят ли свободата на словото в Америка?" написа Мъск.
Той също така се обърна директно към главния изпълнителен директор на Apple, като попита: "Какво се случва тук @tim_cook?"
Собственикът на Twitter също така заяви, че от Apple са заплашили да изтеглят Twitter от своя магазин за приложения без да казват защо.
Мъск, който придоби Twitter срещу 44 млрд. долара миналия месец, е подложен на натиск, след като някои компании спряха да рекламират в платформата.
Apple has mostly stopped advertising on Twitter. Do they hate free speech in America?
— Elon Musk (@elonmusk) November 28, 2022
Той заяви, че се надява да печели пари, като превърне удостоверяването на профилите в Twitter в платена абонаментна услуга, но в момента по-голяма част от приходите на сайта идват от реклама.
От Washington Post информираха, че Apple е водещият рекламодател в Twitter, като е похарчила 48 млн. долара за реклама в социалната мрежа през първото тримесечие на 2022 г.
Производителят на Cheerios - General Mills, както и Volkswagen, са сред компаниите, които спряха разходите за реклама в Twitter последните седмици.

Онлайн изданието Media Matters миналата седмица информира, че половината от водещите рекламодатели на Twitter са се оттеглили вследствие на опасения относно посоката, в която поема социалната мрежа.
Медийната агенция на Apple - Omnicom, е препоръчала на гиганта от Силициевата долина да спре рекламата в платформата вследствие на опасения относно "безопасността на марката" на Apple, информира щатският технологичен уебсайт The Verge.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Още по темата
- Поскъпват ли iPhone-ите? Тим Кук призна, че увеличението на цените е неизбежно
- НАСА избра компанията на Ерик Шмид за мисия до Марс и разпали надпревара със SpaceX
- Акциите на SpaceX поскъпнаха с още 20%, инвеститорите залагат на визията на Мъск
- Докато вестниците изчезват, бизнесът на тази софийска печатница расте
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Rosey’s Mark: Как две сестри превърнаха българската роза в успешен бизнес и нова кулинарна тенденция?
21.06.2026"Можем да отпечатаме толкова тапети, че да залеем цяла София"
21.06.2026Наша съседка току-що завърши една от най-дългите метролинии в света
21.06.2026Обрат на колонката: Дизелът у нас поевтиня с 20 евроцента за месец
21.06.2026Испанските домакинства спестяват по 10 евро на месец благодарение възхода на ВЕИ
21.06.2026Изключително успешни деца: Какво практикуват родителите им?
21.06.2026Прочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgЧестито лято! Ето как да се подготвим за летния сезон с малко дете
9meseca.bg