Германия планира да инвестира около 20 млрд. евро в индустрията за производство на полупроводници в идните години, обявиха днес от министерството на икономиката на страната.
Това се случва на фона на засилващите се опасения относно нестабилността на веригите за доставки и зависимостта от Южна Корея и Тайван по отношение на чиповете.
Средствата ще дойдат от Фонда за климата и трансформацията след 2024 г., обявиха от министерството, допълвайки, че могат да предоставят финансиране за индивидуални проекти само след одобрение от Европейската комисия.

Властите допълват, че тайванският производител на полупроводници TSMC е изразил интерес към инвестиция в завод в Германия и че министерството е в близък контакт с компанията относно инвестиционното решение.
Миналия месец Берлин взе решение да субсидира с близо 10 млрд. долара щатския производител на чипове Intel за построяването на два завода в град Магдебург.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Амасия: Древният град на османските принцове, който днес чупи рекорди с реколтата си от череши
преди 1 часЦените на петрола падат след напредък в преговорите между САЩ и Иран
преди 1 часДо 50 евро за вход във Венеция: Градът затяга мерките срещу свръхтуризма
преди 1 часИнвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе
преди 1 часRosey’s Mark: Как две сестри превърнаха българската роза в успешен бизнес и нова кулинарна тенденция?
21.06.2026"Можем да отпечатаме толкова тапети, че да залеем цяла София"
21.06.2026Прочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgЧестито лято! Ето как да се подготвим за летния сезон с малко дете
9meseca.bg