Властите, претърсващи отдалечена австралийска магистрала за малка липсваща радиоактивна капсула, я откриха край пътя след предизвикателна операция, оприличена на опит за откриване на игла в купа сено.
Капсулата е намерена шест дни, след като беше открита липсата й, съобщава CNN.
Тя е част от пратка на минна компания, пътуваща от северната част на щата до столицата Пърт.

Властите смятат, че капсулата, съдържаща силно радиоактивното вещество цезий-137, някак е паднала от задната част на камион, докато се транспортира на 1400 километра по Голямата северна магистрала.
Изчезването й предизвика масово претърсване на магистралата със специализирани уреди за откриване на радиация и доведе до предупреждения към обществеността капсулата да не се доближава, тъй като би могла да причини сериозни изгаряния при контакт с кожата.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Амасия: Древният град на османските принцове, който днес чупи рекорди с реколтата си от череши
преди 1 часЦените на петрола падат след напредък в преговорите между САЩ и Иран
преди 1 часДо 50 евро за вход във Венеция: Градът затяга мерките срещу свръхтуризма
преди 1 часИнвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе
преди 2 часаRosey’s Mark: Как две сестри превърнаха българската роза в успешен бизнес и нова кулинарна тенденция?
21.06.2026"Можем да отпечатаме толкова тапети, че да залеем цяла София"
21.06.2026Прочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgЧестито лято! Ето как да се подготвим за летния сезон с малко дете
9meseca.bg