Властите, претърсващи отдалечена австралийска магистрала за малка липсваща радиоактивна капсула, я откриха край пътя след предизвикателна операция, оприличена на опит за откриване на игла в купа сено.
Капсулата е намерена шест дни, след като беше открита липсата й, съобщава CNN.
Тя е част от пратка на минна компания, пътуваща от северната част на щата до столицата Пърт.

Властите смятат, че капсулата, съдържаща силно радиоактивното вещество цезий-137, някак е паднала от задната част на камион, докато се транспортира на 1400 километра по Голямата северна магистрала.
Изчезването й предизвика масово претърсване на магистралата със специализирани уреди за откриване на радиация и доведе до предупреждения към обществеността капсулата да не се доближава, тъй като би могла да причини сериозни изгаряния при контакт с кожата.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Just Asia отвори първи магазин в Kaufland в София
преди 4 минКолко всъщност струва SpaceX?
преди 16 минtbi bank и JYSK стартират партньорство за гъвкаво финансиране на покупки за дома
преди 17 минКитай натиска пазара на фоа гра, воден от Франция и България
преди 53 минBansko Nomad Fest 2026 събра над 1000 дигитални номади от 50 държави
преди 1 часВасилена Чолакова, Trusti: Средната „Гражданска отговорност“ у нас вече струва около 160 евро
преди 1 часПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgРодители, до края на юни можете да смените личния лекар - каква е процедурата и какво трябва да знаете
9meseca.bg