Руските банки са загубили общо 1.5 трилиона рубли (24.95 милиарда долара) през първите шест месеца на 2022 г.
Това заяви днес високопоставен представител на Руската централна банка в интервю за икономическия ежедневник РБК, цитиран от Ройтерс и БТА.
За първи регулаторът разкрива пред обществеността данни за печалбите на банковия сектор от началото на руската инвазия в Украйна през февруари.
Около две трети от загубите на банките са свързани с операции във валута, каза Дмитрий Тулин, първи вицепрезидент на Руската централна банка.
Тулин подчерта, че има "над 50 на сто шанс" загубите за цялата година да не надвишат загубата от 1.5 трилиона рубли от първото полугодие. Загубите са концентрирани сред големите банки, уточни той.
Губещите институции са регистрирали комбинирана загуба от 1.9 трилиона рубли (31.60 милиарда долара) спрямо 400 милиарда рубли (6.65 милиарда долара) за печелившите кредитори.
Банк России не очаква да се повтори банковата криза от 2014-2017 г., когато регулаторът трябваше да спаси няколко кредитора и да отнеме лицензите на стотици лошо капитализирани банки, отбеляза Тулин.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Нова инвестиция в Разград: „Техноматикс“ изгражда модерна база, открива 50 работни места
преди 4 минНаследник на Ray-Ban иска с 10 млрд. евро да изкупи дяловете на семейството си
преди 13 минJust Asia отвори първи магазин в Kaufland в София
преди 36 минКолко всъщност струва SpaceX?
преди 48 минtbi bank и JYSK стартират партньорство за гъвкаво финансиране на покупки за дома
преди 50 минКитай натиска пазара на фоа гра, воден от Франция и България
преди 1 часПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgРодители, до края на юни можете да смените личния лекар - каква е процедурата и какво трябва да знаете
9meseca.bg