Руските банки са загубили общо 1.5 трилиона рубли (24.95 милиарда долара) през първите шест месеца на 2022 г.
Това заяви днес високопоставен представител на Руската централна банка в интервю за икономическия ежедневник РБК, цитиран от Ройтерс и БТА.
За първи регулаторът разкрива пред обществеността данни за печалбите на банковия сектор от началото на руската инвазия в Украйна през февруари.
Около две трети от загубите на банките са свързани с операции във валута, каза Дмитрий Тулин, първи вицепрезидент на Руската централна банка.
Тулин подчерта, че има "над 50 на сто шанс" загубите за цялата година да не надвишат загубата от 1.5 трилиона рубли от първото полугодие. Загубите са концентрирани сред големите банки, уточни той.
Губещите институции са регистрирали комбинирана загуба от 1.9 трилиона рубли (31.60 милиарда долара) спрямо 400 милиарда рубли (6.65 милиарда долара) за печелившите кредитори.
Банк России не очаква да се повтори банковата криза от 2014-2017 г., когато регулаторът трябваше да спаси няколко кредитора и да отнеме лицензите на стотици лошо капитализирани банки, отбеляза Тулин.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Китай натиска пазара на фоа гра, воден от Франция и България
преди 28 минBansko Nomad Fest 2026 събра над 1000 дигитални номади от 50 държави
преди 1 часВасилена Чолакова, Trusti: Средната „Гражданска отговорност“ у нас вече струва около 160 евро
преди 1 часРабота от вкъщи в ЕС: България е на дъното на класацията
преди 1 часРадостина Танева, Холц и Марица Полимер: Рециклирането вече не е избор, а задължение за конкурентоспособния бизнес
преди 2 часаНю Йорк остава №1, но Азия доминира: Къде живеят милиардерите през 2026 г.
преди 2 часаПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bg