Само седмица след като Илон Мъск стана собственик на Twitter, платформата е загубила над един милион потребители, съобщи MIT Technology Review.
Това е откритие на платформата за следене на ботове Bot Sentinel, чиято цел обикновено е борба с дезинформация, посочва Клуб Z.
При анализ на 3.1 млн. акаунта е установено, че около 877 000 профила са деактивирани и още 497 000 са изключени между 27 октомври и 1 ноември.
Защо Илон Мъск след Twitter трябва да купи и България?
Това е 208% загуба над обичайното.
Част от изключените акаунти вероятно са тези, които нарочно нарушават правилата на платформата, за да видят дали новият мениджмънт е по-толерантен към подобни нарушения.
Bloomberg съобщава, че въпреки уверенията на Мъск, някогашният екип от над 100 души модератори в момента е само 15 души.
Същевременно, платформата Mastodon, която от години се опитва да се рекламира като децентрализирана алтернатива на Twitter, е получила солидна инжекция от нови потребители и за пръв път има над 1 милион активни профила месечно.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Just Asia отвори първи магазин в Kaufland в София
преди секундиКолко всъщност струва SpaceX?
преди 13 минtbi bank и JYSK стартират партньорство за гъвкаво финансиране на покупки за дома
преди 14 минКитай натиска пазара на фоа гра, воден от Франция и България
преди 49 минBansko Nomad Fest 2026 събра над 1000 дигитални номади от 50 държави
преди 1 часВасилена Чолакова, Trusti: Средната „Гражданска отговорност“ у нас вече струва около 160 евро
преди 1 часПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bg