Само седмица след като Илон Мъск стана собственик на Twitter, платформата е загубила над един милион потребители, съобщи MIT Technology Review.
Това е откритие на платформата за следене на ботове Bot Sentinel, чиято цел обикновено е борба с дезинформация, посочва Клуб Z.
При анализ на 3.1 млн. акаунта е установено, че около 877 000 профила са деактивирани и още 497 000 са изключени между 27 октомври и 1 ноември.
Защо Илон Мъск след Twitter трябва да купи и България?
Това е 208% загуба над обичайното.
Част от изключените акаунти вероятно са тези, които нарочно нарушават правилата на платформата, за да видят дали новият мениджмънт е по-толерантен към подобни нарушения.
Bloomberg съобщава, че въпреки уверенията на Мъск, някогашният екип от над 100 души модератори в момента е само 15 души.
Същевременно, платформата Mastodon, която от години се опитва да се рекламира като децентрализирана алтернатива на Twitter, е получила солидна инжекция от нови потребители и за пръв път има над 1 милион активни профила месечно.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Bansko Nomad Fest 2026 събра над 1000 дигитални номади от 50 държави
преди 15 минВасилена Чолакова, Trusti: Средната „Гражданска отговорност“ у нас вече струва около 160 евро
преди 28 минРабота от вкъщи в ЕС: България е на дъното на класацията
преди 32 минРадостина Танева, Холц и Марица Полимер: Рециклирането вече не е избор, а задължение за конкурентоспособния бизнес
преди 1 часНю Йорк остава №1, но Азия доминира: Къде живеят милиардерите през 2026 г.
преди 1 часКак се ражда фрапето и колко струва днес в родния му град Солун?
преди 1 часПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgЧестито лято! Ето как да се подготвим за летния сезон с малко дете
9meseca.bg