Starbucks отваря врати през далечната 1971 г. В самото начало компанията продава кафе на зърна и кухненско оборудване от прохождащ търговски обект в Сиатъл.

През 80-те години се преоринтира към продажбата на кафе като напитка и от местна веригата става регионална, а след това и национална, и международна.

Starbucks продължава да прави нововъведения, като се опитва да остане сред водещите марки за кафе. Към момента има 32 000 обекта в целия свят. 

dbr.bg-image

Точно кафене от този бранд е избрано да бъде първият отворен обект в новия кът за хранене на Терминал 2 на летище "Васил Левски" - София.

Starbucks е разположен на 250 кв. м и разполага с капацитет от 110 места, като по време на откриването му пред медиите Хесус Кабайеро - главен изпълнителен директор на СОФ Кънект, обяви, че той е само част от плановете за разширяване, като кътът с различни нови обекти за хранене ще бъде разположен на площ от 2000 кв. м. 

dbr.bg-image

Хесус Кабайеро допълни:

"Това е само част от нашите планове да се превърнем в еталон в региона и ни доближава до нашата основна цел да станем 5-звездно регионално летище. Първото такова в Европа. Не бихме могли да постигнем това без пазарните лидери в лицето на SSP, в сферата на хранителните им обекти на летища."

Новото заведение ще може да обслужва десетки клиенти всеки час по пътя към изходите за самолета. Начинът, по който изглежда обектът, е вдъхновен от природата на районите, в които се отглежда кафе.

Извитият таван е проектиран, така че да напомня за планинския терен на фермите за кафе. Менюто включва добре познатите напитки: Caramel Macchiato, White Mocha, Cold Latte и Americano

dbr.bg-image

Планове за разширяване на новата зона за хранене

По време на събитието стана ясно, че СОФ Кънект (оператора на летището) планира да продължи съвместната си работа със SSP, като част от договорите включват на по-късен етап да бъдат открити и обекти на: Burger King, Camden Food Co, Levito - Pizza Pasta, Negroni, Ta. Sh.Ba, Upper Crust, Soul&Grain, Dao Dao - Asian Coisine и концепциите по поръчка Meshana - Taste of Bulgaria и Bar 09-27

dbr.bg-image

С какво се занимава компанията SSP? 

SSP е оператор на обекти за храна и напитки в места за пътуване по целия свят с около 49 000 служители на над 600 локации в 37 страни.

Компанията управлява ресторанти за бързо хранене, кафенета, салони и магазини за хранителни стоки, основно на летища и гари, като портфолиото им съдържа 550 бранда.

Сред тях е и Urban Crave - марка, която донесе "уличното хранене" на летищата в САЩ. Starbucks и Burger King са марки, с които компанията работи на системата на франчайз. 

На откриването присъства и Джордж Антониу - управляващ директор на SSP за Източна Европа и Близкия Изток, както и Сюзън Фалатко - временно управляващ Посолството на САЩ в България, които затвърдиха позицията колко важен пазар е страната ни. 

dbr.bg-image

По време на събитието Сюзън Фалатко каза: 

"В този дух на иновации виждам, че отквиването на новата зона за хранене е част от амбициозни планове за модернизация на Терминал 2 и добавяне на трети терминал, хотел, зали за конференции и увеличаване на пътническия капацитет двойно". 

Очакванията са новата зона за хранене на летището да бъде завършена в края на май или началото на юни.