Европейският клубен шампион Манчестър Сити отново е изправен пред обвинения във финансови злоупотреби. Медиите на Острова съобщават, че в доклад на УЕФА за 2020 г. се посочва, че клубът е получил два транша от по 15 милиона евро от неизвестно лице от Абу Даби, информира dsport.bg.
Финансовият надзорен орган на УЕФА заключи, че плащането, за което се твърди, че идва от фирмата Etisalat от ОАЕ, всъщност е "прикрито финансиране" и че парите са дошли от собствениците на Абу Даби Сити в нарушение на правилата на УЕФА.
Левски вкара почти 2 милиона в НАП
Преди това Сити беше обвинен в нарушаване на финансовия феърплей между 2012 и 2016 г. и също получи забрана да се състезава в Шампионска лига за две години. След обжалването пред Спортния арбитражен съд обаче наказанието беше променено и вместо 30 милиона клубът плати 10 милиона евро, а наказанието от две години отпадна.
"Гражданите" са обвинени и в укриване на точна финансова информация, свързана с приходите и оперативните разходи на клуба в периода от 2009 до 2018 г., както и укриване на комисионни за управление за период от четири години.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Амасия: Древният град на османските принцове, който днес чупи рекорди с реколтата си от череши
преди 1 часЦените на петрола падат след напредък в преговорите между САЩ и Иран
преди 1 часДо 50 евро за вход във Венеция: Градът затяга мерките срещу свръхтуризма
преди 1 часИнвеститор планира изграждането на модерен ритейл парк в Русе
преди 1 часRosey’s Mark: Как две сестри превърнаха българската роза в успешен бизнес и нова кулинарна тенденция?
21.06.2026"Можем да отпечатаме толкова тапети, че да залеем цяла София"
21.06.2026Прочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgЧестито лято! Ето как да се подготвим за летния сезон с малко дете
9meseca.bg