
Това е обичайна гледка на всяко летище по света - станции за фолиране на куфари, предлагащи „допълнителна защита“. Цената на тази услуга може да варира сериозно, като по-скъпите опции обикновено предлагат някакъв вид застраховка.
Повечето хора фолират багажа си, защото смятат, че е по-безопасно, но дали това е вярно? T+L разговаря със Сарая Дейвис, мениджър по сигурността на транспорта, и Лори Данкърс, говорител на Администрацията за сигурност на транспорта на САЩ (TSA), за да открият отговора на този въпрос.

Как се обработва опакованият багаж?
Вашият куфар го очаква доста голямо пътуване от гишето за багаж до самолета. Първоначално той минава през 3D скенер, който може да идентифицира всичко, изглеждащо като проблемен предмет, включително потенциален експлозив.
„Ако технологията маркира куфара, 3D рентгеновото изображение се изпраща на служител за преглед“, обяснява Данкерс. Не се отделят фолираните куфари, така че опаковката няма да попречи властите да ги отворят, ако бъдат маркирани като потенциално опасни.
След като прегледа изображението, служителят може или да го изчисти и да изпрати куфара в самолета, или да го маркира за физическа проверка. Само 5% от тях се отварят за физическа проверка, така че това е много по-малък брой, отколкото може би си мислите.
При физическата проверка служителите ще отворят куфара с всички необходими средства. Ако той е опакован, фолиото ще трябва да се премахне. То няма да бъде възстановено.
Според Дейвис, повечето пъти се фолират куфари при международни полети, тъй като пътниците искат допълнителен слой защита. Понякога те са в лошо състояние и се опаковат, за да не се разпаднат.
Ако един от тези куфари бъде отворен и след това не може безопасно да достигне крайната дестинация, TSA ще се свърже с авиокомпанията, за да уведоми пътника за състоянието на багажа му и от къде да го вземе.

Фолиране или не?
Обикновено не се препоръчва да фолирате куфара си, тъй като това не осигурява никакви съществени предимства, които могат да оправдаят цената. Единственият плюс е защитата срещу износване – в случай че искате да запазите куфара си като чисто нов. В противен случай се придържайте към механизма му за заключване и се наслаждавайте на пътуванията си.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Инфлацията в Швейцария падна до 0% през април
преди 7 часаФинансов колапс заплашва Ватикана: Новият папа ще трябва да се справи с икономическите дупки
преди 7 часаЗатворите в България с едно от най-ниските нива на заетост в ЕС
преди 7 часаВъзходът и падението на Skype: Историята как се стигна до последното обаждане на 5 май
преди 8 часаТуристическият сектор на Гърция търси трескаво служители преди разгара на сезона
преди 8 часаЕС предлaга забрана на вноса на руски газ до края на 2027 г.?
преди 9 часаПрочети още
Най-голямото шоу на Гага: 2,1 милиона фенове слушаха певицата безплатно на Копакабана
darik.bgМинистърът на образованието увери, че предметът по религия ще бъде напълно светски
darik.bg„Алтернатива за Германия“ обжалва обявяването си за екстремистка организация
darik.bgПореден български клуб получи забрана за трансфери от ФИФА
dsport.bgКоментарно студио: Левски взе точка в Разград, ЦСКА разби Берое
dsport.bgКризата на раждаемостта в Европа: Ръст на ин витро с донорски яйцеклетки и алтернативни методи за зачеване
9meseca.bg