Над 140 хил. души работят в момента за Tesla, с чиято помощ компанията произвежда по близо 2 млн. автомобила годишно. Повечето от служителите на най-скъпият производител на коли са базирани във фабриките в САЩ, а според документи, предоставени на Business Insider, наскоро те са получи увеличение на заплатите си.
Работещите във фабриките са разделени на седем нива, като стартовата почасова ставка за служителите във Фремонт започва от 25.25 долара и се увеличава до 35.50 долара за ръководители на отделите.
В други от фабриките на компаниите, началното заплащане е около 22 долара, спрямо 28 долара на час средно заплащане за индустрията.
Според изтеклите документи, служителите в компанията могат да бъдат промотирани на всеки шест месеца, както и да получават бонус по два пъти в годината. Бонусната система се базира от представянето на всеки служител на база на пет показателя.

Освен Tesla, от Toyota и Hyundai също наскоро предприеха увеличение на почасовото заплащане за служителите си в САЩ.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Just Asia отвори първи магазин в Kaufland в София
преди 6 минКолко всъщност струва SpaceX?
преди 18 минtbi bank и JYSK стартират партньорство за гъвкаво финансиране на покупки за дома
преди 19 минКитай натиска пазара на фоа гра, воден от Франция и България
преди 55 минBansko Nomad Fest 2026 събра над 1000 дигитални номади от 50 държави
преди 1 часВасилена Чолакова, Trusti: Средната „Гражданска отговорност“ у нас вече струва около 160 евро
преди 2 часаПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgРодители, до края на юни можете да смените личния лекар - каква е процедурата и какво трябва да знаете
9meseca.bg