Ръст между 5 и 10% на туристите по Северното Черноморие се очаква през летния сезон. Това заяви министърът на туризма Евтим Милошев след среща с представители на туристическия бранш във Варна и Добрич.
Като основен проблем по Северното Черноморие той посочи дивото къмпингуване. За справянето с него браншът поставя въпрос за създаване на туристическа полиция. Подобна стъпка обаче няма как да бъде предприета кампанийно и изисква по-сериозен анализ, коментира Милошев.
Според министъра, навсякъде има нужда от подсилване на административния капацитет на отговорните институции, видимо присъствие на контролните органи и междуведомствени звена за постоянни проверки.
Повече ще откриете на darik.bg
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Bansko Nomad Fest 2026 събра над 1000 дигитални номади от 50 държави
преди 42 минВасилена Чолакова, Trusti: Средната „Гражданска отговорност“ у нас вече струва около 160 евро
преди 55 минРабота от вкъщи в ЕС: България е на дъното на класацията
преди 59 минРадостина Танева, Холц и Марица Полимер: Рециклирането вече не е избор, а задължение за конкурентоспособния бизнес
преди 1 часНю Йорк остава №1, но Азия доминира: Къде живеят милиардерите през 2026 г.
преди 2 часаКак се ражда фрапето и колко струва днес в родния му град Солун?
преди 2 часаПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bg