
Илон Мъск иска X (бившата Twitter) да се превърне във финансово "суперприложение", което да замени банките и всички останали операции на потребителите, свързани с пари. Той очаква тези функции да стартират до края на 2024 г.
Мъск коментира плановете си пред служителите на X по време на общ разговор, цитиран от електронното издание The Verge.
"Когато казвам плащания, имам предвид целия финансов живот. Ако става дума за пари, ще бъде на нашата платформа - пари, ценни книжа или каквото и да било.
Така че няма да става въпрос просто да изпратите 20 долара на свой приятел, а че няма да имате нужда от банкова сметка", заявява милиардерът.
Главният изпълнителен директор на X Линда Якарино казва, че компанията планира това да се превърне в „пълна възможност“ през 2024 г.
В момента се работи за получаване на лицензи за парични преводи в САЩ, за да може да започне да предлага финансови услуги. Мъск се надява да получи останалите документи, от които има нужда, през следващите няколко месеца.

Мъск и преди е обсъждал плановете си да превърне X във финансов център. Той преименува Twitter на своята онлайн банка от ерата на дот-ком бума X.com, която, в крайна сметка, стана част от PayPal.
По-рано той заяви, че платформата ще предлага високодоходни разплащателни сметки, дебитни карти, чекове и кредитни услуги, с цел да позволи на потребителите да изпращат пари навсякъде по света незабавно и в реално време.
Първоначалният план за X.com очевидно все още влиза в плановете на Мъск.
"Пътната карта на продукта X, който стана PayPal, беше написана от мен и Дейвид Сакс през юли 2000 г. И по някаква причина PayPal, след като стана eBay, не само не внедриха останалата част от този списък, но дори се отказаха от куп ключови функции, което е лудост.
Така че PayPal, всъщност, е по-малко завършен продукт от това, което измислихме през юли 2000 г., тоест преди 23 години", смята основателят на Tesla.
Превръщането на X в център за финансови услуги се свързва директно с целта на Мъск платформата да еволюира в "суперприложение", подобно на WeChat в Китай, които предлагат достъп до пазаруване, транспорт и други услуги.
Мъск обаче е изправен пред големи предизвикателства, за да осъществи тази идея. Убеждаването на хората, че имат нужда от такава платформа е едно, но да ги накараш да се доверят на X за целия си финансов живот е съвсем друго, пише The Verge.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Калкулатори
Най-ново
Инфлацията в Швейцария падна до 0% през април
преди 6 часаФинансов колапс заплашва Ватикана: Новият папа ще трябва да се справи с икономическите дупки
преди 6 часаЗатворите в България с едно от най-ниските нива на заетост в ЕС
преди 7 часаВъзходът и падението на Skype: Историята как се стигна до последното обаждане на 5 май
преди 7 часаТуристическият сектор на Гърция търси трескаво служители преди разгара на сезона
преди 7 часаЕС предлaга забрана на вноса на руски газ до края на 2027 г.?
преди 9 часаПрочети още
Най-голямото шоу на Гага: 2,1 милиона фенове слушаха певицата безплатно на Копакабана
darik.bgМинистърът на образованието увери, че предметът по религия ще бъде напълно светски
darik.bg„Алтернатива за Германия“ обжалва обявяването си за екстремистка организация
darik.bgПореден български клуб получи забрана за трансфери от ФИФА
dsport.bgКоментарно студио: Левски взе точка в Разград, ЦСКА разби Берое
dsport.bgКризата на раждаемостта в Европа: Ръст на ин витро с донорски яйцеклетки и алтернативни методи за зачеване
9meseca.bg