Финландец е глобен с 121 000 евро заради превишена скорост.
Глобите в страната се определят от доходите на нарушителите, пише DW.
“Наистина съжалявам за постъпката си“, казва Андерс Виклоф пред едно от изданията на Оландските острови - Nya Aaland.
Виклоф е заснет, че шофира с 82 км/ч при разрешена скорост от 50 км/ч.

Освен глобата, той няма да може да управлява колата си в следващите 10 дни.
Това не е първото наказание за нарушителя, което е и друга причина за рекордната сума. Виклоф е глобен с 63 800 евро през 2018 г., както и с 95 000 евро пет години по-рано.
Шофьорът е бизнесмен, ръководещ холдингова компания с годишни приходи за над 350 млн. евро. Той е смятан за един от най-заможните хора на Оландските острови и често е наричан „краля“.
Новините на Darik Business Review във Facebook , Instagram , LinkedIn и Twitter !
Грижа по мярка при кастрирани котки
Калкулатори
Най-ново
Българска Adex Energy влиза на румънския пазар на ВЕИ
преди 15 мин„Кошница с грижа“: Пет нови вериги ще предлагат основни храни с отстъпки
преди 24 минКлиматик във всички влакове: Атина модернизира метрото с европейско финансиране
преди 41 минСлед години застой: Държавата подготвя нова визия за развитието на Витоша
преди 1 часНаем от 900 евро: София сред най-евтините европейски столици за наематели
преди 1 часНова инвестиция в Разград: „Техноматикс“ изгражда модерна база, открива 50 работни места
преди 1 часПрочети още
Поптодорова: Радев прави реверанси към Русия!
darik.bgПетров, „Прогресивна България“: Не завиваме към Русия!
darik.bg„Гласът на Радев е руски!“ Говори Стою Стоев, ПП
darik.bgРодители, до края на юни можете да смените личния лекар - каква е процедурата и какво трябва да знаете
9meseca.bg